Friss hírek : Chelsea - Liverpool 1-2

Chelsea - Liverpool 1-2

LFCfan  2011.11.20. 19:23

Összefoglaló --->

Rangadónak indult, de szerény színvonalú találkozóvá silányult a mérkőzés. A hazaiak az első játékrészben helyzetet sem tudtak kialakítani, vezettek is a vendégek. És bár a második félidőben kis túlzással át sem lépték a felezővonalat, mégis nyertek. Nagy gondok vannak a Stamford Bridge-en.

Bellamy és Lampard szópárbaja döntetlenre végződött, a meccs nem. (Fotó: Action Images)

A mérkőzés előtt sűrűn fogadkoztak a csapatok, hiszen a hazaiak akár a tabella harmadik helyére is felugorhattak volna, míg a vendégek pontszámban beérhették riválisukat. A Chelsea-nél Fernnado Torres csak a kispadon kapott helyet, hiszen az utóbbi idők vereségei után mindenképpen vérfrissítésre volt szükség. A Liverpool azonban jó sorozatát akarta folytatni, és hogy tervei nem is voltak alaptalanok, azt jól mutatta, hogy csatáruk, Luis Suárez Chile ellen négyszer is betalált a múlt héten.

A meccs úgy is kezdődött, ahogy azt a Chelsea-től el lehetett várni, heves rohamokkal akarták megtörni a Liverpoolt, de hamar rá kellett jönniük, hogy fantázia nélkül ez nem fog menni. Fokozatosan visszaestek, és mindössze Didier Drogba veszélyes szabadrúgásával tudták jelezni, hogy igényt tartanak a három pontra. A mérkőzés első félórája igen gyenge játékot hozott, elvétve alakult ki folyamatos játék. A parázs hangulatú meccsen aztán a Liverpool kapott előbb lábra, egyre több hibára késztette a kékeket. Az utolsó passzokba azonban rendre hiba csúszott, így a Chelsea ekkor még megúszta.

Aztán a 33. percben már semmi sem mentette meg a gyenge játékot mutató hazaiakat. Cech úgy adta Obi Mikelnek a labdát, hogy a védő még nem figyelt oda, ezért elvették tőle a liverpooli támadók, majd Craig Bellamy átadásából Maxi Rodríguez szépen pörgetett a Chelsea kapujába.

A második félidőben magára talált a Chelsea, és az 55. percben ez már gólban is megmutatkozott. Malouda indult meg a bal oldalon, remekül adott be laposan, és a hosszú oldalon érkező Sturridge (aki a szünetben érkezett csereként) belőtte a hazaiak egyenlítő gólját. 1–1.

Lendületben maradt a Chelsea, Drogba és Malouda is közel járt a második londoni gólhoz, de a kapu előtt nem jöttek be a megoldásaik. A hajrában ráadásul újabb fricskát kaptak a "kékek":  Adams hosszú labdával indította Glen Johnsont, aki betört a tizenhatoson belülre, és szép cselek végén megszerezte a második liverpooli gólt. (1–2.) Ezzel nyertek a vendégek, akik ráadásul pontszámban is beérték riválisukat, és sorozatban hetedik meccsükön maradtak veretlenek, míg a Chelsea egyre jobban leszakad az éllovasoktól.

PREMIER LEAGUE
 12. FORDULÓ
 CHELSEA–LIVERPOOL 1–2 (Sturridge 55., ill. Maxi 34, G. Johnson 87.)

PERCRŐL PERCRE
 90+3 perc Vége a mérkőzésnek, nyert a Liverpool. 1–2.
89. perc Luis Suárez helyett Andy Carroll folytatja.
87. perc Újra vezet a Liverpool! Adams kapta a labdát, hosszú labdával indította Johnsont, aki betört a tizenhatoson belülre, és szép cselek végén megszerezte a második liverpooli gólt. 1–2.
86. perc A második félidő első liverpooli helyzetéből kis híján megszerezték a vezetést a vörösök. A kijátszott akció végén azonban Kuyt lapos lövése elkerülte a kaput.
84. perc Utolsó ászait készül előhúzni a pakliból Villas-Boas, mert nagyon kell a győzelem... Didier Drogba lejön, Fernando Torresnek közel tíz perce van, hogy bizonyítson, akárcsak Raúl Meirelesnek, akit Ramires vált.
79. perc Ivanovics kapott sárga lapot egy kíméletlen belépő után. A szabadrúgásból Adam próbálkozott, lövése lepattant a védőkről.
77. perc Maxi Rodríguez a góljával  úgy érezte, letudta a kötelességét, mást nem csinált, most le is cserélte őt Kenny Dalglish. Downing érkezik a helyére.
75. perc Ivanovics remek jobb oldali beadását Malouda kapásból rosszul találta el, kimaradt a nagy helyzet.
70. perc Malouda kapott labdát a liverpooli tizenegyespontnál, mellre vette, majd félig ollózó mozdulattal küldte kapura. Alig tévesztett célt a szép jelenet végén.
A második félidőben eddig momentuma sem volt a Liverpoolnak. Tanácstalanul védekeznek, egyre erősebb a Chelsea nyomása.
66. perc Craig Bellamy nem örvendett túl nagy népszerűségnek a hazai szurkolók körében. Már nem kell vele foglalkozniuk, mivel Henderson jött a helyére a Liverpoolban.
64. perc Kuytnek is tetszik a sárga, egy lerántásért cserébe ő is kapott egyet.
62. perc Ramires kapott sárgát.
54. perc Kis híján megszerezte a vezetést a Chelsea, de Drogba beadása után Ivanovic fejesét óriási bravúrral védte Reina.
55. perc Sturridge bejött, és máris gólt lőtt. Ez volt a meccs első igazán átgondolt Chelsea-akciója. Malouda indult meg a bal oldalon, remekül adott be laposan, és a hosszú oldalon érkező Sturridge belőtte a hazaiak egyenlítő gólját. 1–1.
49. perc Droga játszotta magát tisztára, és a tizenhatos vonaláról, középről okosan a bal fölső sarkot vette célba, de tekerése kicsivel fölé ment. Nagy helyzet volt.
 47. perc Adam 27 méteres szabadrúgása riogatta a pálya környéki fák madarait...
46. perc Csere a hazaiaknál. Obi Mikel helyett Sturridge a pályán.
46. perc Elkezdődött a második félidő.
45+1. perc Vége az első félidőnek.
45+1. perc Szabadrúgáshoz jutott a Chelsea az ötössel egymagasságban a bal oldalról. A beadást Johnson kifejelte, a szögletből David Luizmellé fejelt.
45. perc Suárez kapott labdát a leshatáron, a jobb oldalon egyedül vezette kapura, de lövése mellé szállt.
42. perc David Luiz cselezgetett saját tizenhatosának előterében, végül elvették tőle a labdát, de nem hagyta annyiban, sárgát érően szabálytalankodott.
A gól előtti percekben jóval aktívabb volt a Liverpool, többször is csak az utolsó passzt rontották el. És végül hibára késztették a kékeket.
33. perc Óriási védelmi hiba után vezet a Liverpool. Mikel vesztett labdát a saját tizenhatosánál, miután Cechtől rossz labdát kapott, és a végletekig kijátszott helyzet végén Bellamy átadásából Maxi Rodríguez balról, a tizenhatoson belül, higgadtan pörgetett át Cech lába felett. 0–1.
28. perc Lucas kapott sárga lapot, mert kíméletlenül odalépett David Luiznak.
28. perc óriási lehetőséget hagyott ki a Liverpool, mert Suárez rosszul passzolt létszámfölényben.
21. perc Ramires indításával tört volna be Drogba a tizenhatoson belülre, de két Liverpool-védő elnyomta. A szabadrúgásból Drogba éppen hogy mellé lőtt.
19. perc Mikel rossz ütemű becsúszását bánta Johnson.
Egyelőre nagyon ritka, hogy háromszor csapattárshoz menjen a labda, egymás hibáiból élhetnének a csapatok, de nem teszik.
14. perc Johnson húzta meg a jobb oldalt, betört a tizenhatoson belülre, egészen az alapvonal közelébe keveredett, onnan akarta meglepni Cecht, de a kapus éber volt, és a rövid saroknál maradt.
11. perc Drogba szerzett labdát, a kipattanóra Mikel csapott le, és mintegy 33 méterről alig lőtt fölé.
9. perc Ramirest gyalulta a földbe Adam. Kisebb kakaskodás után folytatódott a mérkőzés.
5. perc Leginkább a Chelsea támad, de igazi helyzet eddig nem alakult ki.
1. perc Elkezdődött a mérkőzés.

Forrás: NemzetiSport