Friss hírek : Liverpool FC - Newcastle 1-1

Liverpool FC - Newcastle 1-1

LFCfan  2012.11.04. 19:01

Összefoglaló --->

KÉPEK A MÉRKŐZÉSRŐL ITT!<---

A hazai csapat kezdte aktívabban a mérkőzést, a Newcastle United csak a huszadik percben szedte össze magát. Innentől kezdve viszont a meccs kiegyenlített volt, bár a Liverpool valamivel több helyzetet alakított ki.

Mégis a vendégcsapat szerzett vezetést, ráadásul lélektanilag az egyik legjobb pillanatban, még az első félidő lefújása előtt. Hatem Ben Arfa cselezte le magát az alapvonalig, majd átívelt a túloldalra, ahonnan Yohan Cabaye szerzett egy szépségdíjas gólt, a labdát a hosszú felsőbe ragasztva.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2012/2013

10. FORDULÓ:

LIVERPOOL FC - NEWCASTLE UNITED 1-1 (0-1)
Liverpool, Anfield Road V.: Anthony Taylor

LIVERPOOL FC: Jones - Wisdom, Skrtel, Agger, Enrique - Sahin (Downing 74.), Gerrard (csk), Allen - Suso (Shelvey 66.), Sterling, Suárez Menedzser: Brendan Rodgers
Cserék: Gulácsi (kapus), Henderson, Assaidi, Carragher, Shelvey, Downing, Coates

NEWCASTLE UNITED: Krul - Anita, S. Taylor, Coloccini (csk), Santon - Ben Arfa, Perch (Simpson 26.), Cabaye (Ferguson 68.), Gutierrez - Ba (Sammy Ameobi 50.), Cissé Menedzser: Alan Pardew
Cserék: Harper (kapus), Williamson, Ferguson, Bigirimana, Obertan, Sammy Ameobi, Shola Ameobi

Gólszerző: Suárez (67.) ill. Cabaye (43.)
Piros lap: Coloccini (84.)

Meccs center: Liverpool FC - Newcastle

90+4. perc Vége a mérkőzésnek. Liverpool FC - Newcastle United 1-1.

90+4. perc Steven Gerrard végez el szabadrúgást, ami a kaputól pát méterre megpattan, és majdnem becsapja Tim Krult, aki alászalad a labdának. Centikkel pattan fölé.

90. perc Luis Suárez beadását Jonjo Shelvey pont a kapus kezébe fejeli, és azt se túl erősen.

88. perc Steven Gerrard jobb oldali szabadrúgása pattan ki a bal oldalra Jonjo Shelvey-hez, aki kapásól kapura lő. Nem túl erős a lövés, Tim Krul megfogja.

84. perc Fabricio Coloccini kap piros lapot, miután szándékosan veszélyesen lép rá Luis Suárezre. Sérülést nem okozott, a lapot a szándékra kapta.

83. perc Sammy Ameobi lövését üti ki vetődve Brad Jones. Másodszorra megfogja.

82. perc Luis Suárez marad le centikkel José Enrique beadásáról.

81. perc Steven Gerrard kényszerítőzik Raheem Sterlinggel, de a kifutó holland kapus felszedi a visszapasszot.

78. perc Hatem Ben Arfa szépen cselez ki két hazai védőt a tizenhatoson belül, majd laposan kaupra lő, Tim Krul vetődve megfogja.

77. perc Majdnem a Newcastle United szerez vezetést, Papiss Cissé tüzel egy méterrel a jobb kapufa mellé.

76. perc Megint Luis Suárez kerül helyzetbe, kipasszolja a labdát oldalra Raheem Sterlingnek, aki ígéretes helyzetben a becsúszó védőbe bombáz.

73. perc Nagyon felpörgött a Liverpool, legalább két sebességet felkapcsoltak.

70. perc Luis Suárez zseniálisan cselezi be magát a kapu elé, középre adását azoban Jonjo Sehlvey százszázalékos helyzetben eltöri, és hat méterre a kaputól belebotlik, Tim Krul pedig felszedi a guruló labdát.

67. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Luis Suárez kap remek kiugratást José Enriquétől, Fabricio Coloccinivel a nyakán átveszi, majd elhúzza a lanbdát a kifutó Tim Krul mellett, és pár méterről a hálóba passzol. 1-1

66. perc Suso helyett Jonjo Shelvey áll be.

61. perc Steven Gerrard kerül lövőhelyzetbe, de Fabricio Coloccinibe bombázza a labdát.

60. perc Most fordított a felállás, Luis Suárez passzol szépen Nuri Sahinhoz, aki kapásból lő laposan a hosszúra, a labda egy méterrel gurul el a bal alsó sarok mellett.

58. perc Luis Suárez kapja a labdát Nuri Sahintól,  majd váratlanul kapura lő 17 méterről, Tim Krul vetődve véd.

54. perc Tim Krul jön ki remekül a kapujából, és öklöz a mezőnybe egy középre ívelt labdát.

53. perc Vurnon Anita kapáslövése megy ki a lelátóra.

51. perc Steven Gerrard beívelése száll el mindenki fölött. Ebben talán több volt.

50. perc Demba Bát lehozza Alan Pardew, Sammy Ameobi jön be a helyére.

47. perc Luis Suárez két vendégvédőt is átver egy-egy zseniális csellel, de végül Vurnon Anita kivágja előle a labdát.

46. perc A Liverpool kezdi a második félidőt.

A Liverpool dominált az első húsz percben, utána azonban kiegyenlítetté vált a játék. A hazaiaknak volt több helyzete, de egy zseniális egyéni megmozdulás révén a Newcastle United szerzett vezetést. A játék alapján ez a gól nem volt benne a meccsben, révén addig a kaput se nagyon veszélyeztették a vendégek. Nem jól alakul Steven Gerrard 600. meccse.

45+2. perc Vége az első félidőnek.

45+2. perc Steven Gerrard és Joe Allen zavarja egymást a saját tizenhatosuknál, amiből majdnem újabb gólt szerez a Newcastle.

43. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! A jobb oldalon Hatem Ben Arfa a viszi a labdát a tizenhatoson belül az alapvonalig, majd átíveli a másik oldalra, ahol Yohan Cabaye kapja, leveszi, és tíz méterről bődületes gólt ragaszt a hosszú felsőbe. 0-1

41. perc Suso tör be veszélyesen, de a lövésébe belelépnek, ami így felpörög.

39. perc Steven Gerrard a félpályáról lő kapura, mert úgy látta, hogy Tim Krul kint állt a kapujából. Annyira azért nem látta jól, a holland kapus mosolyog is egyet.

35. perc Luis Suárez indul meg középen, majd két védő között betör a tizenhatoson belülre, de egyedül akarja megoldani, sikeretelenül. Kicsit önző volt, de a társak sem igazán aktivizálták magukat.

33. perc Demba Ba kap egy jó kiugratást, de Brad Jones jó ütemben mozdul ki a kapujából.

29. perc Steven Gerrard messziről íveli be Luis Suárez fejére a labdát, aki magasabbra ugrik Steven Taylornál, és nem sokkal fejel fölé.

26. perc A sántikáló James Perch nem tudja folytatni, a helyére Danny Simpson áll.

23. perc Luis Suárez csinál meg egy megkerülős cselt a tizenhatoson belül, de egyedül ez volt szép ebben a támadásban. A földön felkvő James Perch-öt kell ápolni.

21. perc Luis Suárez kerül hatalmas helyzetbe, miután a jobb szélről betör a tizenhatoson belülre, de tíz méteres, erős lövését lábbal vádi Tim Krul.

21. perc Hatem Ben Arfa próbálkozik laposan messziről, de veszélytelen.

20. perc Luis Suárez harcol ki egy szabadrúgást jó helyről, a tizenhatos jobb sarkától. Az uruguayi centikkel lő a bal felső sarok mellé.

17. perc Vurnon Anita varázsolja Demba Ba fejére a labdát, de csak a szélre tudja kifejelni, az újabb beadás pedig ellenfélhez megy.

15. perc Demba Ba suhintja kapura a labdát több mint húsz méterről, fölé. Ezt talán kicsit elkapkodta, mert vezethette volna még, jókora üres terület volt előtt. Ez volt a Newcastle United első kapura lövése.

11. perc Raheem Sterling tol egyet a labdán, majd passz helyet 25 méterről kapura lő, méterekkel mellé.

8. perc Suso kap labdát a jobb szélen, majd veszélyesen belövi középre, de elmegy leresztbe a kapu előtt anélkül, hogy valaki beleérne.

5. perc Luis Suárez kezezést reaklamál a vendégtizenhatoson belül, de nem sípol a bíró.

3. perc Raheem Sterling tör be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, laposan középre adja az érkező Luis Suárez felé, de a védők szögletre mentenek. Belekezd a Liverpool.

2. perc A 600. Liverpool-meccsén játszó Steven Gerrard nem szívbajos, 32 méterről gondolkodás nélkül kapura lövi, de belelépnek.

1. perc A Newcastle United kezdte a mérkőzést.

Az összefoglalót a Sporthiradó készítette!